Ajankohtaista

Sääntömääräinen kevätkokous 27.4.2023

Sääntömääräinen kevätkokous pidettiin Apajassa 27.4.2023.
 
Kokouksessa hyväksyttiin mm. vuoden 2022 tilinpäätös sekä toimintakertomus.
Yhdistys oli viime vuonna mukana useissa eri tapahtumissa ja yhteistyössä eri toimijoiden kanssa järjestettiin onnistuneita tapahtumia. Osallistuimme myös eri tavoin Sotkamon siistin yleisilmeen ylläpitämiseen sekä kohentamiseen.
Kiitos kaikille yhdistyksen toimintaa tukeneille! 🤗
 
Yhdistyksen yksi tavoitteista on toimia linkkinä kunnan ja kuntalaisten välillä. Mikäli haluiaisit tehdä esimerkiksi kuntalaisaloitteen, voi yhdistys olla apuna sen laatimisessa ja luovuttamisessa kunnalle.
 
Nähdään tapahtumissa!
 
Ps. Merkkaa kalenteriin 25.5.2023 klo 17-19
Järjestämme silloin viime vuodelta tutun Kaunis Sotkamo
-siivoustempauksen Sotkamon torilla. Seuraa ilmoittelua täällä ja kotisivuillamme!
 
Terveisin hallitus

Sotkamon kirkonkylän kyläyhdistys ry

smokylayhdistys@gmail.com

Image