Ajankohtaista

Kunnon Vappu -tapahtuma lauantaina 30.4.2022

Yhdistyksemme osallistuu Sotkamon kunnan järjestämään Kunnon Vappu -tapahtumaan la 30.4.2022 klo 10-16!
 
Löydät yhdistyksemme toimipisteen Kunnon Vappu -tapahtumasta yhdessä Ekokympin kanssa. Toimipisteemme sijaitsee Vuokatti Areenan kentällä, lavalta katsottuna vasemmalla puolella. Toimipisteellä on leikkimielistä kisailua roskien keräämisen ja lajittelun merkeissä (luvassa palkintoja!) sekä "Kaunis Sotkamo" piirrustuspiste. Piirrustuksista kootaan toukokuuksi näyttely Sotkamon kirjastoon. Ulkona myymme paistettua makkaraa klo 10-13. Lisäksi voit bongata tapahtumasta Ekokympin Kurre Kainuulaisen!
 
Nähdään vappuaattona!🎈
 
Ps. Otathan Facebookissa ja Instagramissa seurantaan Kunnon Vappu . Siellä esitellään tapahtumassa olevia yhdistyksiä/seuroja sekä tapahtuman sisältöä.

Sotkamon kirkonkylän kyläyhdistys ry

smokylayhdistys@gmail.com

Image